لباس نوزاد را مناسب فصل انتخاب کنید

لباس نوزاد را مناسب فصل انتخاب کنید. لباس گرم بچه را مریض خواهد کرد..

این نوزادان ظریف

پوست نوزادان بسیار حساس و لطیف است. بنابراین قبل از هر چیز موقع خرید باید به جنس لباس دقت کنید. لباس نوزادان باید حتما نخی باشد و برای آن‌ها حساسیت ایجاد نکند. زیاد در بند قیمت کم لباس نباشید. فقط در این سن است که به خاطر سلامت کودک حتما باید برای او لباس با جنس خوب بخرید.

 

برای خرید لباس بچه خوب هم ناچارید هزینه بالایی را بپردازید. فراموش نکنید که بهتر است لباس نوزاد دکمه، زیپ یا اضافات دیگر نداشته باشد و باعث آزار بچه نشود. بهترین دکمه‌ برای لباس نوزاد، دکمه‌های چفتی و ظریف هستند. حتی لازم است قبل از خرید، راحتی درزهای لباس را هم چک کنید. لباس نوزاد باید به اندازه کافی دکمه داشته باشد تا راحت بتوانید آن را به تن او بپوشانید یا درآورید.


لباس‌هایی که جلوی آن‌ها دکمه دارد بهتر از لباس‌هایی است که دکمه آن‌ها پشت لباس است. لباس نوزاد نباید به تن او بچسبد. لباس چسبان یا کش شلوار تنگ، نوزاد را اذیت می‌کند. یقه، کشبافت‌های سردست یا مچ پای نوزاد نباید تنگ باشد. قبل از خرید حتما آن‌ها را چک کنید. اگر نوزاد اولین فرزند شماست و هنوز در آغوش گرفتن او برای‌تان سخت است بهتر است بادی یا لباس‌هایی را انتخاب کنید که زیر آن‌ها دکمه داشته باشد تا با بغل کردن، لباس نوزاد به هم نریزید

به نوزادم چقدر بپوشانم

لباس نوزاد را مناسب فصل انتخاب کنید. لباس گرم بچه را مریض خواهد کرد. دکترها می‌گویند لباس نوزاد باید فقط یک لایه از لباسی که شما می‌پوشید، بیشتر باشد. یعنی اگر خودتان یک پیراهن پوشیده‌اید، نوزاد به یک زیرپوش و یک پیراهن نیاز دارد و اگر هوا طوری است که خودتان چیزی روی پیراهن به تن کرده‌اید، بهتر است یک لایه بیشتر از آن به نوزاد بپوشانید.

 

برای این فصل باید برای نوزاد یک لباس زیر نیمه گرم و یک لباس روی گرم انتخاب کنید. به یک پتو که نوزاد را موقع بیرون بردن در آن بپیچید هم نیاز دارید. کلاه را هم فراموش نکنید. در روزهای نوروز هنوز سرما وجود دارد. یادتان باشد که حتما به نوزاد زیرپوش بپوشانید تا هم گرم بماند و هم دکمه لباس رویی او را آزار ندهد.

 

این فسقلی‌ها

 

بچه‌های بین 6 ماه تا یک سال می‌توانند شیطانی کنند، دست و پای‌شان را تکان دهند و چهاردست و پا بروند. به همین دلیل به لباس راحت نیاز دارند. لباسی که به اندازه کافی گشاد باشد تا کودک در آن مشکلی با تکان‌خوردن نداشته باشد.

 

سعی کنید شلوار یا دامن کودک شما به جای دکمه و کمر، کش داشته باشد تا بچه در آن راحت باشد. بچه‌ها در این سن به غذا خوردن می‌افتند و معمولا لباس‌های‌شان را کثیف می‌کنند. جنس‌هایی را انتخاب کنید که به راحتی در ماشین لباسشویی شسته شوند و لکه‌بری آن‌ها آسان باشد. باید رنگ لباس‌رویی را طوری انتخاب کنید که زیاد کثیفی را نشان ندهد.


در کنار همه این ملاحظات، اگر قرار است کودک غذا بخورد حتما روی لباس پیش‌بند ببندید. بچه‌ها در این سن به چهاردست و پا راه رفتن می‌افتند. به همین دلیل لباس‌هایی برای آن‌ها انتخاب کنید تا روی زانوهای‌شان پوشیده باشد و در عین حال زبر نباشد تا پای بچه موقع حرکت آسیب نبیند. در این سن کودکان به رنگ‌های شاد مثل قرمز واکنش نشان می‌دهند. زیاد در قید و بند این‌که رنگ به او می‌آید یا نه نباشید. سعی کنید رنگ لباس بچه شاد باشد و طرح‌های رنگی داشته باشد.

 

یک ساله‌های شیطان

بچه‌ها در این سن معمولا بازی می‌کنند و موقع بازی لباس‌های‌شان را کثیف می‌کنند. بنابراین بهتر است لباس‌های گران قیمت مخصوص مهمانی را فقط در موارد خاص تن او کنید و برای مناسبت‌های معمولی از لباس با رنگ‌هایی استفاده کنید که کثیفی را کمتر نشان  می‌دهند. این بچه‌ها حتی ممکن است زمین بخورند و لباس‌های‌شان را پاره کنند.

 

بنابراین اشکالی ندارد اگر از لباس‌های ارزان قیمت‌تر برای این سن استفاده کنید. البته باز هم باید جنس خوب لباس را مدنظر داشته باشید. رشد بچه‌ها در این سن خیلی زیاد است. بهتر است لباس‌هایی را انتخاب کنید که با استفاده از بند یا سگک قابلیت تغییر اندازه داشته باشند.


لباس سرهمی یا سارافون بهترین لباس برای این سن است. هم اندازه آن تنظیم می‌شود و هم به راحتی از تن بچه در نمی‌آید و به هم نمی‌خورد. بچه‌ها از لباس‌هایی که تکه‌های خاص مثل دکمه‌های رنگی یا تکه‌دوزی‌های برجسته دارند بیشتر خوش‌شان می‌آید. آن‌ها برای او مهم‌تر از مدل لباس هستند. در واقع باید در لباس کودک چیزی برای کشف وجود داشته باشد.

نوپاهای گل‌گلی

 

بچه‌ها در این سن لباس‌های‌شان را می‌شناسند و به آن واکنش نشان می‌دهند. بنابراین بهتر است در انتخاب لباس برای بچه‌ها در این سن از خود آن‌ها هم کمک بگیرید. خیلی از بچه‌ها دوست دارند خودشان لباس‌های‌شان را بپوشند و از تن درآورند. بهتر است به آن‌ها اجازه این کار را بدهید تا حس مستقل بودن و اعتماد به نفس پیدا کنند.

 

همین‌طور که کودک شما بزرگ‌تر می‌شود می‌توانید لباس سخت‌تری برای او انتخاب کنید تا برای پوشیدن آن شوق و ذوق داشته باشد. مثلا لباس‌هایی که دکمه یا زیپ دارند برای بچه بخرید و اجازه دهید خودش آن را ببندد. لباس‌های رنگی در این سن هم بین بچه‌ها طرفدار دارند. می‌توانید اجازه دهید این بچه‌ها خودشان لباس‌شان را انتخاب کنند.

 

البته بچه‌ها توانایی تشخیص لباس خوب و بد را ندارند. می‌توانید بین چند لباسی که در مغازه هست دو، سه تای آن را خودتان انتخاب کنید و انتخاب نهایی را به عهده کودک بگذارید. چون بچه‌ها بازی می‌کنند، باز هم بهتر است لباس‌های گران‌قیمت را مخصوص مهمانی نگه‌دارید. مخصوصا شلوار بچه‌ها در این سن نباید رنگ روشنی داشته باشد، چون بچه‌ها بازی می‌کنند و بعد از هر بار پوشاندن شلوار به او مجبورید لباسش را بشویید.

http://niniban.com

 

ساعت کار:

  • 8 صبح الی 21
02177500754 / 09106430805

آخرین موضوعات

ما در شبکه های اجتماعی

          

Top